Zakup nowego smartfona to dla każdej osoby bardzo duże przeżycie, ponieważ wiąże się to z analizą dostępnych modeli, ale też z możliwością korzystania z zupełnie nowych funkcji. Telefony komórkowe nowej generacji są wykorzystywane na coraz szerszą skalę. Służą w celach biznesowych, zawodowych czy też edukacyjnych i rozrywkowych. W związku z tym powinieneś zadbać, aby mieć wysokiej klasy smartfon. Ważną kwestią pozostanie dla Ciebie jego ładowanie, zwłaszcza to pierwsze. Jeśli nie wiesz jak ładować smartfona po raz pierwszy, kilka poniższych porad może Ci się bardzo przydać.

Jak poprawnie ładować smartfona? Podstawowe informacje dla właścicieli

Nabycie wiedzy na temat tego, jak poprawnie ładować smartfona jest bardzo istotne, ponieważ w ten sposób wydłuży się żywotność swojego urządzenia. Ponadto można się uchronić przed licznymi usterkami technicznymi. Nie wszyscy muszą wiedzieć jak pierwszy raz ładować smartfona. Do niedawna uważało się, iż trzeba doprowadzić kilka razy do jego pełnego rozładowania (minimum 3 razy), aby optymalnie „uformować” baterię. Tyczyło się to jednak baterii niklowo-kadmowych. W przypadku baterii używanych w dzisiejszych czasach (litowo-jonowe) nie jest to konieczne, a nawet jest niewskazane. Pierwsze ładowanie smartfona powinno być takie jak każde kolejne. Oto kilka kluczowych zasad, których należy ściśle przestrzegać:

  • dopuszczanie do całkowitego rozładowania telefonu komórkowego nie jest pożądane. Przy niskim poziomie baterii smartfon powinien być podłączony do źródła zasilania,
  • nie trzeba odłączać telefonu od ładowania od razu, gdy osiągnie on poziom 100 procent. W tej sytuacji telefon automatycznie przestaje się ładować, lecz może się nagrzać,
  • ładowanie baterii przy stanie 70 procent nie wpływa na niego szkodliwie.

Jak widać, sporo się zmieniło, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu użytkownicy telefonów działali nieco inaczej, lecz rynek się zmienił i obecnie obowiązują powyższe zasady.

W jaki sposób wyposażyć się w ładowarki?

Jeśli dowiedziałeś się już jak ładować smartfona po raz pierwszy i chcesz do niego zakupić ładowarkę, powinieneś się udać na stronę internetową etuo.pl. Znajdziesz tam dla siebie wszystkie możliwe modele ładowarek, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Przygotowana dla Ciebie oferta jest szeroka i stale się rozbudowuje, a poza tym produkty możesz zakupić w dobrych cenach. Do wyboru masz takie akcesoria jak:

  • ładowarkę sieciową Huawei 1A w kolorze czarnym,
  • ładowarkę sieciową HTC 1 A z kablem microUSB w kolorze białym,
  • ładowarkę sieciową Blue Star 1 A z odpinanym kablem typu Lightning,
  • ładowarkę sieciową Baseus Bojure 3 A z dwoma wejściami USB w kolorze białym.

Pierwsze ładowanie przy użyciu ładowarki do telefonów teraz już nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Dowiedz się jednak najpierw jak pierwszy raz ładować smartfona i następnie wykorzystaj tę wiedzę w praktyce. Jeśli nauczysz się jak poprawnie ładować smartfona, Twoje urządzenie będzie bezpieczne i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.